IT personalo perkėlimas
  Įžvalgų sąrašas

  IT darbuotojų nuoma užsienio rinkose – ar tai tikrai išsigelbėjimas?

  IT darbuotojų nuoma užsienio rinkose – ar tai tikrai išsigelbėjimas?

  IT paslaugų perdavimo besivystančiam pasauliui pranašumai yra gerai žinomi ir plačiai aptariami. Didžiulis itin talentingų, ištikimų kandidatų būrys už nedidelę kainą. Kaip tai gali nepatikti?

  Ir nors darbas su partneriais yra didžiulis privalumas, kuomet visas kūrimo procesas (BPO) perduotų iš išorės, arba įsitraukimas į tarptautines laisvai samdomų rangovų rinkas, yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš imantis šio žingsnio.

  "Labai dažnai įmonės, patiriančios IT darbuotojų trūkumą, pradeda svarstyti apie IT paslaugų perkėlimą į kitą šalį, dažniausiai į besivystančias šalis, pasižyminčias pigia darbo jėga. Įmonės, ieškančios IT darbuotojų užsienio šalyse tikisi, jog staiga jiems atsivers neribotas IT darbuotojų pasirinkimas, galvodami, jog galės pasiūlyti ženkliai geresnį atlyginimą, lyginant su jų vietine rinka, o sau garantuoti lojalų ir talentingą darbuotoją. Tačiau tai, kaip tarptautinės, stambios įmonės mato besivystančių ar ekonomiškai silpnesnių šalių darbo rinka, ne visai atitinka to, kas vyskta realybėje. Taip pat vis dar egzistuoja populiarūs mitai, kurie tampa pagrindine priežastimi, kodėl IT darbuotojų žvalgomasi užsienio rinkose" - teigia Aušra Bendikaitė, ANCOR vadovė Baltijos šalyse.

  Visų pirma, mitai:

  • Tai nėra taip pigu, kaip manote! Kaip sakoma, gaunate tai, už ką mokate. Taip, galbūt kai kuriais atvejais mokėsite mažiau nei mokėtumėte Lietuvos darbuotojui, bet ar darbo kokybė atitiks jūsų lūkesčius? Daugeliu atvejų tikrieji aukščiausios klasės paslaugų teikėjai ar rangovai ima nemažą sumą, nepaisant to, kur jie yra įsikūrę

  • Turime Jus nuvilti, bet ne, neegzistuoja toks tamsus sandėlis, kuriame užrakinti sėdi visi talentingiausi IT darbuotojai ir laukia, kol jiems paskirsite kokį nors projektą. Talentų trūkumas yra realus visur pasaulyje, net ir besivystančiose šalyse – daugeliu atvejų ten gerų kūrėjų rasti net sunkiau nei Vakaruose!

  • IT darbuotojų kaita yra aukšta visame pasaulyje, nepaisant jiems siūlomo atlyginimo ir sąlygų.  Tokio ištikimos kūrėjų komandos, dėkingos už jūsų darbą, įvaizdis, kuris niekada nepaliks, tiesiog neegzistuoja – tokia šiandienos globali IT rinka.

  Taigi dabar, kai tikrovė yra aiški, pažvelkime į kai kuriuos iššūkius, su kuriais galite susidurti, nusprendus perduoti savo projektą užsieny

  • Kultūriniai skirtumai. Tai, kas yra visiškai priimtina sprendžiant problemas arba kreipiantis į ką nors vienoje kultūroje, gali būti sutikta kaip labai grubus arba konfrontuojantis elgesys kitoje kultūroje. Tai, kaip jūsų suinteresuotosios šalys bendrauja su jūsų užsakomųjų paslaugų partneriais, turės didžiulį poveikį projekto sėkmei.

  • Kalbos barjeras. Šiandienos rinkoje savaime suprantama, kad šios didelės įmonės kalbės angliškai, tačiau pakankamai dažnai vyrauja specifinis kiekvienai šaliai ar regionui būdingas akcentas. Įsivaizduokite jei Jūsų įmonėje dirba asmuo, kuriam gimtoji kalba yra prancūzų, kalbantis anglų kalba, bet šnekantis su akcentu ir šis žmogus turi derinti darbinius klausimus su Indijoje gyvenančiu piliečiu, taip pat šnekančiu anglų kalba, tačiau vėlgi, su visiškai kitokiu akcentu. Visa tai gali sukelti daugybę nesusipratimų ir nesusikalbėjimų dėl kalbos barjero.

  • Darbo laiko skirtumai. Priklausomai nuo to, kurioje pasaulio vietoje esate, laiko skirtumas tarp Jūsų padalinio ir vietos, iš kurios dirba Jūsų personalas gali skirtis net 12 valandų. Atkreipkite dėmesį, jog ne visi darbuotojai bus pasiryžę padėti Jums vidury nakties.

  • Kokybės problemos. Dažnai kartelė yra aukštesnė, o lūkesčiai ir realybė to, kas yra rinkoje, tiesiog nesutampa. Pakankamai dažnai įmonėms, veikiančioms Anglijoje ar JAV ir norėjusioms samdyti IT darbuotojus Filipinuose, Vietname, teko nusivilti, suvokus, jog lūkesčiai neatitinka realybės ir darbuotojų galimybių juos išpildyti.

  • Ilgalaikis vs. trumpalaikis darbas.  Būti laisvai samdomu darbuotoju ne tik priimtina, bet ir pageidautina daugelyje pasaulio šalių. Gana dažnai laikini darbuotojai gauna 2 ar 3 kartus didesnį atlyginimą nei nuolatiniai kolegos ir turi daug įdomių įmonių ir projektų, kurie laukia, kol galės pasinaudoti jų paslaugomis. Tai gali sukelti sunkumų, ieškant ilgalaikių darbuotojų.

  Tikimės, jog šie argumentai padės apsispręsti, ar tikrai esate pasiruošę rinktis užsienio rinkos darbuotojus bei įsivertinti galimas to rizikas, liečiančius ne tik atliekamo darbo kokybę, vidinę komunikaciją, bet ir personalo valdymo klausimus.


  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...