IT rinkos tendencijos
  Įžvalgų sąrašas

  IT sektoriaus ateitis – kokios srities įgūdžiai padės Jums tapti geidžiaumiausiu IT darbuotoju rinkoje?

  IT sektoriaus ateitis – kokios srities įgūdžiai padės Jums tapti geidžiaumiausiu IT darbuotoju rinkoje?

  IT sektorius, kuris jau dabar patiria tam tikrų specifinių įgūdžių turinčių žmonių trūkumą, pastaruosius keleris metus susiduria su dar didesniais iššūkiais. Nors talentų trūkumas jaučiamas daugelyje sektorių, problema tebėra ryškiausia IT ir naujų technologijų srityje, turint omenyje, kaip per pandemiją augo IT paslaugų ir produktų paklausa. Kalbant apie įgūdžius, labiausiai paklausūs įgūdžiai išlieka tokie patys, pasikeitė tik tai, kad šių įgūdžių poreikis dar labiau išaugo. Pavyzdžiui, „Wall Street Journal“ praneša, kad nuo 2020 m. lapkričio mėn. iki 2021 m. kovo mėn dirbtinio intelekto srityje dirbančių specialistų darbo skelbimų skaičius JAV išaugo beveik dvigubai.

  Daugeliui žmonių vadinamasis “ekrano laikas” nepaprastai pailgėjo, kai kuriais prie jau esamo 8 val ekrano laiko per dieną pridedant dar 5 valandas, o apsipirkimas internetu tapo nauju gyvenimo būdu net tiems, kurie anksčiau nieko nepirko internetu. Tačiau kol žmonės dirba namuose, nusikaltėliams tapo sunkiau vykdyti apiplėšimus. Ką tai reiškia? Jog nusikaltimai taip pat persikėlė į internetinę erdvę. Išaugo kibernetinių atakų ir sukčiavimo internete skaičius, kas išaugino didžiulę nuostolių riziką didelėms įmonėms. 2021 m. spalio mėn. „Google“ pradėjo naują programą, skirtą 40 mln. žmonių išmokyti „Google Cloud“ įgūdžių. ZDNet praneša, kad 57% kibernetinio saugumo specialistų teigia, kad kibernetinio saugumo įgūdžių trūkumas turi įtakos jų organizacijai.

  Kaip rašo laikraštis „Information Week“, konkurencija dėl kvalifikuotų IT darbuotojų niekada nebuvo tokia arši – viena vertus, suvokdami augantį IT specialistų poreikį ir šio darbo privalumus darbo rinkoje, vis daugiau žmonių renkasi su IT sritimi susijusias profesijas, kita vertus, vis daugiau įmonių konkuruoja net ir dėl pradedančiųjų IT darbuotojų. Blockchain technologijos, kibernetinio saugumo, duomenų mokslo ir kitų programų augimas taip pat padidino paklausą. Taigi, kokie įgūdžiai yra patraukliausi IT sektoriuje ir kokios srities specialistai bus paklausūs šiais ir ateinančiais metais?

  • Dirbtinis intelektas (AI) ir mašininis mokymasis (ML)

  • Papildyta realybė (AR ir virtuali realybė (VR)

  • Blockchain technologija

  • Debesų kompiuterija (angl. Cloud service)

  • Kibernetinė sauga (angl. Cyber security)

  • Duomenų mokslas (angl. Data science)

  • Daiktų internetas (angl. Internet of Things) (IoT)

  • Robotų procesų automatizavimas (angl. Robotic Process Automation (RPA)

  • Vartotojo sąsajos / patirties dizainas (angl. User Interface/experience design (UI / UX)

  Ar šiuo metu galvojate apie karjeros pokyčius? O gal norėtumėte dirbti nuotoliniu būdu, bet vietovė, kurioje gyvenate, tokios galimybės nesuteikia? Siūlome pradėti ugdyti šiuos aukščiau paminėtus įgūdžius – net jei esate naujokas šioje srityje, bet jau įgijote bent pagrindinį žinių lygį patvirtinantį sertifikatą, yra tikimybė, kad tapsite tuo, kurio ieškos ir ieškos įmonės visame pasaulyje!

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...