Patarimai, kurie padės lengvai planuoti ir valdyti savo laiką
  Įžvalgų sąrašas

  Patarimai, kaip lengviau valdyti ir planuoti savo laiką

  Patarimai, kaip lengviau valdyti ir planuoti savo laiką

  Amerikiečių investuotojas, verslininkas ir vienas turtingiausių pasaulio žmonių Warrenas Buffetas yra pasakęs: „Laikas yra pinigai". Laikas yra prekė, kurios mes visi norime daugiau, bet niekada nesugebame gauti pakankamai. Vis dėlto yra keletas naudingų patarimų, kurių pagalba galima lengvai pagerinti savo laiko valdymą. Atsižvelgiant į tai, kaip jūs praleidžiate savo dieną, padeda maksimaliai padidinti produktyvumą ir suteikia jums daugiau laiko poilsiui ir atsipalaidavimui.

  Nors mes visi dirbame per tas pačias 24 valandas, yra paprastų būdų, kaip kiekvieną dieną galime jaustis labiau patenkinti. Savo rutinoje reikia atsikratyti dalykų, kurie švaisto mūsų laiką ir stengtis sutelkti dėmesį į dalykus, kurie padeda mums, suteikia energijos ir produktyvumo. Jei nežinote, nuo ko pradėti, ar reikia didesnės motyvacijos, pateikiame septynis patarimus, kurie padės jums judėti teisinga kryptimi.

  • Susikurkite rutiną

  jei jūsų gyvenimo būdas yra aktyvus ir nuolat besikeičiantis, įprasta kiekvienos dienos rutinos dalis gali padėti jums gerai jaustis ir organizuoti savo laiką. Pradedant dieną su treniruote, sveikais pusryčiais, dienoraščio rašymu ar meditacija gali padėti jūsų smegenims įjungti produktyvumo režimą, kuris bus naudingas dienos eigoje. Panašiai ir su dienos pabaigos rutina, kuomet planuojamas skanios vakarienės gaminimas ar atsipalaidavimas vonioje, padeda atsipūsti po ilgos darbo dienos. Sveikų įpročių puoselėjimas suteikia rutinos pagrindą, kuris leidžia jums jaustis labiau organizuoti savo laiką.

  • Nustatykite savo veiklos prioritetus

  Kiekvienos dienos pabaigoje paskirkite 10-20 minučių per kurias galėtumėte pasiruošti kitos dienos pradžiai. Sudarykite sąrašą, kurio pirmi trys dalykai būtų kiekvienos dienos siekiamybė, o tada pirmenybę teikite likusioms užduotims pagal svarbumą. Žinoma, visada atsiranda netikėtų užduočių, kurių negalime numatyti, tačiau suplanuotas laikas ir numatytos užduotys padeda nepamiršti dienos prioritetų, kurių vertėtų laikytis. Laiko valdymas yra susijęs su efektyvumu, tad nors mes visi dažnai norime padaryti kuo daugiau, per daug užduočių gali sukelti įvairius jausmus, per kuriuos mes pradedame jaustis išsiblaškę ir nieko nespėjantys.

  • Didžiausio produktyvumo valandos

  Paskirkite laiko, kad nusistatytumėte savo produktyviausias darbo valandas. Ne visi dirba pagal tą patį valandų tvarkaraštį, tad ir produktyvumo valandos kiekvienam gali būti skirtingos. Paklauskite savęs kuriuo dienos metu jaučiatės geriausiai, turite daugiausiai energijos, o tada tuo laiku suplanuokite savo labiausiai bauginančias užduotis, kadangi joms reikia daugiausia dėmesio. Vis dėlto rekomenduojame pirmos dienos pusėje atlikti sunkiausias užduotis, o lengvesnes ar daugiau atsitiktinių užduočių palikti po pietų. Susiplanavus užduotis, skirkite laiko laisvalaikio planavimui: atsipalaidavimui ar laiko praleidimui su šeima. Žinant dienos laiką, kuomet jūsų energija yra didžiausia, bus apribotas „laiko švaistymo" kiekis, kurį tenka patirti kasdienybėje.

  • Įtraukite technologijas

  Online kalendoriai, skaitmeniniai laikmačiai ir išmaniųjų telefonų programos gali padėti jums išlikti teisingame laiko planavimo kelyje. „Google" kalendorius yra patogus planavimo įrankis, leidžiantis pasirinkti įvairias spalvas, nustatyti pranešimus ir užduotis pagal svarbą, suteikia priminimus ir užduočių terminus. Programos taip pat gali jums padėti, jei bandote apriboti laiko švaistymą. Jei jūsų dėmesys yra lengvai nukreipiamas įvairių dirgiklių, galite net nepastebėti, kaip ilgą laiko tarpą išnaudojote veltui. Tai taip pat taikoma namų ruošai, jei dirbate nuotoliniu būdu arba ilgai kalbatės su kolegomis esant darbo ofise. Įsivardinkite dirgiklius, kurie nuolat patraukia jūsų dėmesį ir paskirkite jiems tam tikrą laiko tarpą.

  • Raskite savo ritmą

  Nors yra internetinių įrankių ir programų, padedančių sekti ir planuoti savo laiką, kartais sąrašo sudarymas su rašikliu ir popieriumi taip pat veikia. Susidarant visų dalykų, kuriuos reikia padaryti sąrašą užrašų knygutėje ar ant popieriaus lapo, vėliau išbraukiant užduotį savo sąraše, kai kuriem žmonėms veikia dar geriau, kadangi viskas yra aišku ir paprasta. Tačiau nėra vieno ir teisingo kelio, kuriuo visi turėtų eiti. Tikslas yra susikurti jums artimą sistemą, kuri leistų lengvai rasti savo ritmą.

  Sėkmingo laiko valdymo gerinimas prasideda nuo kasdienių įpročių keitimo, plano ir įgyvendinimo. Lėtai pradėkite keisti savo tvarkaraštį pagal savo produktyvumo valandas ir įvertinkite savo kasdieninės rutinos pokyčius. Vadovaudamiesi šiais patarimais, galėsite daugiau dėmesio skirti turimoms užduotims ir sėkmingiau pasiekti savo tikslus.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...