Sveikatos priežiūros personalo tyrimas
  Naujienų sąrašas

  Ko tikisi sveikatos priežiūros specialistai iš savo darbdavio?

  Ko tikisi sveikatos priežiūros specialistai iš savo darbdavio?

  „Randstad“, pirmaujanti įdarbinimo įmonė, įsikūrusi Nyderlanduose, kasmet atlieka visuotinę apklausą, kurioje dalyvauja respondentai iš 34 šalių. Apklausa siekiama išsiaiškinti pasaulines darbo rinkos tendencijas ir motyvuojančius veiksnius, renkantis darbdavį. 2021 m., be įprastų pasaulinių tyrimų, „Randstad“ atliko tyrimą apie sveikatos priežiūros sektorių, norėdami atidžiau pažvelgti į jo ypatumus ir geriau suprasti, kaip dabartinė situacija veikia sveikatos priežiūros specialistų lūkesčius ir motyvaciją.

  Remiantis šiuo tyrimu, bendros tendencijos išlieka tokios pačios kaip ir ankstesniais metais - daugelis sveikatos priežiūros specialistų ir toliau dirba įprastai, taip pat sveikatos priežiūros darbuotojų tarpe buvo didžiausias užimtumas, lyginant su kitose pramonės šakose dirbančiais žmonėmis: sveikatos priežiūros nedarbas siekė 3%, kuomet globalus nedarbo vidurkis siekė 9%.

  Kadangi 2020 m. 1 iš 3 sveikatos priežiūros specialistų dirbo viršvalandžius, o kai kuriems buvo sumažintas jų darbo etatas arba atlygis, natūralu, kad tokie veiksniai kaip patrauklus atlyginimas (60%), taip pat darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra (57%) daugumos šio sektoriaus darbuotojų įvardijami kaip vieni svarbiausių veiksnių, renkantis darbdavį. Kiti motyvuojantys veiksniai, sekantys po atlyginimo ir darbo bei poilsio balanso: maloni darbo atmosfera (56%), darbo saugumas (55%) ir įmonės finansinė sveikata (48%). Tuo tarpu visame pasaulyje sekantys po darbo saugumas (56%), maloni darbo atmosfera ( 55%) ir karjeros perspektyvos (49%) buvo paminėti kaip antri pagal svarbą veiksniai renkantis darbdavį.

  Siekiant įsigilinti į šį sektorių dar labiau, „Randstad“ palygino kokie faktoriai darbe motyvuoja viso pasaulio darbuotojus, sveikatos priežiūros profesionalus, sveikatos priežiūros asistentus bei socialinės rūpybos darbuotojus. Čia matomas didžiausias skirtumas - sveikatos priežiūros profesionalų lūkesčiai ir prioritetai ne ką skiriasi nuo globalių darbuotojų lūkesčių. Kaip ir didžioji dauguma pasaulio darbuotojų, medicinos profesionalai įvardijo atlyginimą bei darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą kaip svarbiausius motyvuojančius veiksnius. Tuo tarpu sveikatos priežiūros asistuojantis personalas ir slaugos darbuotojai įvardijo malonią darbo atmosferą kaip pagrindinį veiksnį, skatinantį juos dirbti šioje srityje (50-60%).

  Apibendrinant verta paminėti, kad bendros tendencijos išlieka tos pačios, tačiau lūkesčiai skiriasi priklausomai nuo sveikatos priežiūros specialisto profilio - nors visi sveikatos priežiūros specialistai vienbalsiai sutiko, kad darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra yra svarbiausia, sveikatos priežiūros profesionalai, gydytojai, labiau orientuojasi į tikslus ir atitinkamai visų pirma į gauna atlyginimą. Tuo tarpu pagalbinis personalas, ypač COVID-19 metu, pradėjo dar labiau vertinti kolegas, o darbas malonioje atmosferoje yra geriausias dalykas, galintis motyvuoti net sunkiais laikais.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...