Darbo pokalbis: kaip atsakyti į atrankų specialisto klausimus
  Į straipsnių sąrašą

  Darbo pokalbis: kaip atsakyti į atrankų specialisto klausimus

  Darbo pokalbis: kaip atsakyti į atrankų specialisto klausimus

  Papasakokite apie save

  Šis klausimas užduodamas beveik kiekviename interviu. Kitos šio klausimo versijos:
  • Įvardykite tris esminius punktus savo CV.
  • Kaip mums pradėti pokalbį?
  • Ką norėtumėte mums pasakyti?
  • Kokios yra jūsų dabartinės pareigos?
  Atsakykite į šiuos klausimus trumpai, per 2-3 minutes: papasakokite apie savo išsilavinimą ir darbo patirtį, nurodykite, kodėl JŪS esate geriausias kandidatas į šias pareigas.

  Kodėl nusprendėte pakeisti dabartinį darbą?

  Kalbėkite apie priežastis, kurios paskatino jus pakeisti darbą. Nekalbėkite apie tai, kas nepatiko jūsų buvusiame darbe. Išlaikykite pozityvumą!

  Neminėkite konfliktų ir nesutarimų, net jei jie egzistavo. Be to, niekada nekaltinkite savo buvusio vadovo.

  Pabandykite atsakyti diplomatiškai:

  • dėl galimo reorganizavimo kai kurios pareigybės buvo panaikintos,
  • jaučiu savo galimybes imtis naujų, sudėtingesnių užduočių,
  • mane domina profesinis augimas, karjera.
  Jei atsitiko taip, kad atrankų specialistas sužinojo apie jūsų nesutarimus su buvusiu darbdaviu, tuomet per daug nesiplėsdami paaiškinkite, kokiomis aplinkybėmis jie įvyko. Kalbėdami apie darbovietę sutelkite dėmesį tik į teigiamus aspektus: įgytą patirtį, naudingus įgūdžius, svarbias pažintis ir kt.

  Kodėl jus domina šis darbas?

  Atsakydami į šį klausimą pabrėžkite profesinius įgūdžius ir savybes, kurios galėtų būti naudingos jūsų būsimame darbe. Parodykite, kad prieš pokalbį surinkote informaciją apie įmonę. Atminkite, kad jūsų žinių apie industriją trūkumas arba neišsakytas susidomėjimas įmonės veikla gali būti pakankama priežastis atmesti jūsų kandidatūrą.

  Kokie bus jūsų pirmieji žingsniai naujame darbe?

  Šis klausimas paprastai užduodamas pretendentui į vadovaujančias pareigas. Turėtumėte parodyti pasitikėjimą savimi, gebėjimą imtis iniciatyvos ir gebėjimą analizuoti bei planuoti.

  Tačiau neperspauskite sakydami, kad keisite viską  iš pagrindų. Nesiūlykite revoliucinių pokyčių, ypač jei neturėjote progos susipažinti su kompanijos veiklos specifika iš arčiau.

  Kur matote save po 5–10 metų?

  Atsakykite glaudžiai ir nesistenkite nustebinti neįprastumu. Be to, būkite atsargūs įvardindami ambicingus tikslus, ypač jei jie neturi nieko bendra su pareigomis ir įmone, kurioje pretenduojate dirbti. Pavyzdžiui, galite pasakyti, kad po penkių metų matote save dirbančius ir toliau šioje įmonėje, tik atliekančius sudėtingesnes užduotis ir užimančius aukštesnes pareigas.

  Kokios jūsų norimo atlyginimo ribos?

  Nepradėkite savarankiškai apie tai kalbėti – laukite atrankų specialisto klausimo. Atsakydami turėtumėte išlikti sąžiningi: būkite pasirengę iš anksto ir tvirtai nurodykite minimalius ir optimalius lūkesčius dėl atlyginimo ir kitų privilegijų.

  Kokios yra jūsų stiprybės?

  Šis atsakymas taip pat reikalauja išankstinio pasirengimo. Vardindami savo stipriąsias puses, akcentuokite savo savybes, kurios gali būti naudingos atliekant šį konkretų darbą. Pagrįskite šias savybes pavyzdžiais iš savo gyvenimo, kaip jos pasireiškė studijų metu ar prieš tai buvusiame darbe.

  Kokios jūsų silpnybės?

  Atsakydami į šį klausimą negudraukite, kad jūsų vienintelė silpnybė yra per didelis atsakingumas. Tai gali sukurti įspūdį, kad jūs, tiesiog, vengiate atsakymo. Daug geriau įvardyti trūkumą, kurį būtų galima interpretuoti ir kaip pranašumą, pavyzdžiui: „Kartais mano ryžtas ir energija gali būti neteisingai interpretuojami kaip nekantrumas, todėl dabar stengiuosi aiškiau išdėstyti savo mintis“.

  Atidžiai pasirengdami būsimam darbo pokalbiui ne tik parodysite, kad gerbiate atrankų specialisto darbo laiką, bet ir padidinsite savo galimybes!
  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...