Nuotolinis darbo pokalbis
  Į straipsnių sąrašą

  Kaip pasiruošti nuotoliniam darbo pokalbiui?

  Kaip pasiruošti nuotoliniam darbo pokalbiui?

  Daugumos mūsų kasdienybei ir veiklai sparčiai besikeičiant, keičiasi ir personalo atrankos procesas – vis dažniau atrankų specialistai kviečiasi į nuotolinius pokalbius per Skype, Zoom ar Microsoft Teams platformas ir tai jau tapo nauja realybe. Iš pirmo žvilgsnio toks bendravimas turėtų būti daug lengvesnis – jokio streso, kuomet niekaip nerandate darbovietės adreso, patekote į intensyvų eismą ar kaip tyčia išliejate kavos puodelį ant baltų marškinių prieš pat išeinant iš namų. Galų gale, bendravimas internetu yra tai, kaip mes šiandien bendraujame didžiąją dalį laiko, o nuotoliniai skambučiai nesukelia tiek įtampos, kiek realus rankos paspaudimas potencialiam darbdaviui, ar ne taip? Nors daugiau ar mažiau visi naudojame socialinius tinklus ir įvairias platformas bendravimui su draugais, prieš virtualų pokalbį su potencialiu darbdaviu visgi reiktų atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus, kad išvengtumėte nepatogumų ir susidarytumėte geriausią įspūdį.

  1. Gaukite išsamią informaciją. Kiek laiko numatomas interviu? Kokią internetinę paslaugą naudoja jūsų pašnekovas? Ar tai bus vaizdo skambutis, ar tik garso skambutis? Kiek žmonių dalyvaus interviu? Darbdaviai ir atrankų specialistai gali pateikti neužtektinai informacijos kol Jūs patys nepaprašysite patikslinimo, todėl paklauskite savo pašnekovo ir nebijokite perskambinti, jei prireiks.

  2. Pasirinkite tinkamą interviu vietą. Vienas iš svarbiausių dalykų, į kurį reikia atsižvelgti ruošiantis internetiniam darbo pokalbiui, yra jūsų aplinka. Pavyzdžiui, nepaklota lova, nešvarūs skalbiniai ar netvarkingas biuras ne tik atrodo neprofesionaliai, bet ir tikriausiai atitrauks jūsų pašnekovo dėmesį. Raskite vietą neutraliame fone, pavyzdžiui, tuščią sieną, kur fotoaparatu jus matytų nuo juosmens į viršų. Jei tuščia siena nėra išeitis, pabandykite manipuliuoti savo fonu, kad atrodytumėte kaip profesionalesnė aplinka, pavyzdžiui, (organizuotas) biuras.

  3. Sukurkite gerą apšvietimą. Švelni, natūrali šviesa yra idealu, bet, suprantama, ne visada pasirinkimas. Daug šviesos, tiek natūralios, tiek išsklaidytos, vengiant virš galvos esančių arba „vėsių“ šviesos šaltinių yra tai, ko Jums reikia. Du šviestuvai, išdėstyti priešais jus – vienas šiek tiek kairėje, o kitas šiek tiek dešinėje – yra idealus apšvietimas namų sąlygomis. Jei vienas iš jų yra langas, tai dar geriau, bet puikiai tiks ir stalinės lempos. Jei nešiojate akinius, venkite stipraus foninio apšvietimo ar bet ko, kas sukurtų šešėlius ar blizgesį.

  4. Išsiaiškinkite, kuris iš jūsų įrenginių veikia geriausiai. Jei turite kelis įrenginius (planšetę, kompiuterį, išmanųjį telefoną ir kt.), naudokite tą, kurio technologija yra patikimiausia ir kuri jums patogiausia. Daugeliu atvejų tai yra kompiuteris, tačiau galite pastebėti, kad jūsų telefone yra daug geresnė kamera nei nešiojamojo kompiuterio. Jei galite nustatyti, kad telefonas nejudėtų pokalbio metu, rekomenduojama pirmenybę teikti geresniam fotoaparatui, o ne dideliam kompiuterio ekranui.

  5. Atlikite bandomąjį skambutį (arba du). Jei dar neturite, prisiregistruokite prie paskyros naudodami bet kurią vaizdo įrašų paslaugą, kurią naudoja jūsų pašnekovas, ir būtinai atsisiųskite visą reikiamą programinę įrangą. Jei norite būti ypač pasiruošę, įdiekite tą pačią programinę įrangą papildomame įrenginyje, jei kiltų problemų. Geriausia internetinio pokalbio metu naudoti ausines, kad sumažintumėte triukšmo taršą visoms dalyvaujančioms šalims, o prieš tai jas išbandyti yra gera idėja. Paprasčiausias būdas išbandyti viską iš karto – surengti bandomąjį pokalbį su draugu, kuris leidžia išbandyti vaizdo paslaugą, ausines, apšvietimo sąranką, belaidį ryšį ir garsą, užtikrinant, kad viskas veikia.

  6. Atlikti tradicinį pasirengimą pokalbiui. Atlikite viską, ką darytumėte, kad pasiruoštumėte tiesioginiam darbo pokalbiui: nuodugniai ištirkite įmonę, su kuria kalbinate, scenarijų ir repetuokite atsakymus į dažniausiai pasitaikančius interviu klausimus (bendruosius ir specifinius jūsų pramonei) ir pagalvokite, kokius klausimus galėtumėte paklausti mainais. Peržiūrėkite darbo aprašymą ir savo gyvenimo aprašymą, kad suderintumėte savo atsakymus pagal konkrečius darbo reikalavimus. Šiek tiek pasidomėkite žmogumi ar žmonėmis, su kuriais kalbėsitės.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...