Advices for writing motivation letter, letter of interest and cover letter
  Į straipsnių sąrašą

  Kuo skiriasi motyvacinis laiškas, motyvacijos pagrindimo laiškas ir kreipimosi laiškas?

  Kuo skiriasi motyvacinis laiškas, motyvacijos pagrindimo laiškas ir kreipimosi laiškas?

  Ar motyvacinis laiškas ir motyvacijos laiškas yra vienas ir tas patas? Kuo skiriasi oficialūs laiškai dėl konkretaus darbo pasiūlymo ir dėl projekto?


  Motyvacinis laiškas

  Motyvacinis laiško paskirtis – papildyti gyvenimo aprašymą ir parodyti, kaip kandidatas atitinka numatytus reikalavimus. Kitais žodžiais tariant, motyvacinis laiškas – tai Jūsų papildomas pagrindimas, remiantis Jūsų ankstesne patirtimi, įgūdžiais, kodėl esate tinkamas kandidatas būtent šiai pozicijai. Motyvacinis laiškas dažniausiai pradedamas nurodant poziciją, dėl kurios kreipiatės ir laiško eigoje išdėstant argumentus, kurie įtikintų darbdavį, jog būtent Jūs geriausiai atitinkate nurodytus reikalavimus bei gebėsite atlikti užduotis.

  Stiprus motyvacinis laiškas yra ne ilgesnis nei pusė puslapio, dažnai pradžioje nurodant kontaktinę informaciją. Laiško eigoje būtinai nurodykite svarbiausius pasiekimus, susijusius su atitinkama sritimi, kurią galbūt norite pabrėžti - karjeros patirtis, išsilavinimas, tyrimai ar asmeniniai įgūdžiai. Aprašymas turi būti trumpas ir aiškus. Geriausiai nenaudoti išskirtinių, įmantrių šriftų, o laikytis standarto - naudoti „Times New Roman“ šriftą, 12 pt dydžio, tarpai tarp eilučių 1,5 pastraipos, jog tekstas būtų aiškiai perskaitomas.

  Motyvacijos pagrindimo laiškas

  Šis laiškas dažniausiai naudojamas universitetuose ar norint prisijungti prie akademinės bendruomenės, rengiant mokslinį darbą ar tyrimą, norint prisijungti prie visuomeninių, valstybinių projektų vykdymo ir įgyvendinimo. Laiškas rašomas laisva forma, skirtingai nuo pirmojo laiško, čia nėra būtinybės pagrįsti kokių nors reikalavimų atitikimą. Šiuo atveju svarbiausia pabrėžti ne praeities pasiekimus, tačiau kuo tapimas akademinės ar kitokios bendruomenės nariu bus reikšmingas Jums asmeniškai, kokie yra Jūsų asmeniniai tikslai bei kaip tai prisidės prie visuomenės gerbūvio ar visuotinių problemų sprendimo.

  Nors rašant motyvacijos pagrindimo laišką svarbiausia yra pagrįsti, kokią naudą visuomenei ar akademinei bendruomenei suteiks Jūsų žinios ateityje, svarbu paminėti ankstesnes patirtis, įkvėpusias Jus rinktis šią studijų programą/universitetą/projektą/iniciatyvą. Dažniausiai motyvacijos pagrindimo laiške iš rašančiojo tikimąsi, jog jis gebės pagrįsti kodėl jį domina viena ar kita sritis, o nuo ansktesnio laiško skiriasi, jog dominanti sritis daugiau aptariama abstrakčiai, kalbant apie Jus dominančias plataus mąsto socialines, visuomenės problemas bei jų sprendimo būdus.


  Kreipimosi laiškas

  Šis laiškas nuo ankstesnių skiriasi tuo, jog čia nėra jokios darbo pozicijos, studijų programos ar projekto, dėl kurio kreipiatės. Vietoj to trumpam įsivaizduokite, kad yra verslo įmonė, kurios dalimi visada norėjote būti - dėl srities, pajamų, profesinio tobulėjimo ar bet kokios kitos priežasties. Visgi, pastebėjote, jog šiuo metu Jūsų svajonių įmonė naujų darbuotojų neieško.

  Kreipimosi laiškas skirtas būtent tiems atvejams, kuomet norite įmonei parodyti, jog Jūsų vertybės, tikslai, siekiai, sutampa su įmonės pozicija, tikintis, jog vieną dieną sulauksite šios įmonės skambučio ar elektroninio laiško, kviečiančio aptarti Jūsų įgūdžius, galimybes bei susidomėjimą įmone ar jos veikla. Tokio tipo laiškuose geriausiai išreikšti savo susidomėjimą įmone, paminint jos naujausius pasiekimus, pademonstruojant savo įgūdžius ir susidomėjimą įmonės veikos sritimi.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...