Cover letter
  Į straipsnių sąrašą

  Ar reikia rašyti motyvacinį laišką kartu su gyvenimo aprašymu?

  Ar reikia rašyti motyvacinį laišką kartu su gyvenimo aprašymu?

  Kaip parašyti motyvacinį laišką?

  Paprastai tekste yra dvi pastraipos.


  Pirma pastraipa skiriama pristatyti save Jūsų motyvacinį laišką skaitančiam asmeniui (įdarbinimo konsultantui arba personalo vadybininkui). Galite rašyti taip:


  • Paaiškinkite, kodėl kreipiatės kreiptis į jį/ją

  Pavyzdžiui: „Maloniai prašau jūsų pažvelgti į mano įgaliojimus rinkodaros pozicijai jūsų įmonėje“ arba „Mane labai domina laikini jūsų skyriaus projektai“.
  • Suteikite trumpą informaciją apie save
  Pavyzdžiui: „Šiuo metu baigiu paskutinį semestrą Finansų akademijoje ir birželio mėnesį įgysiu apskaitos laipsnį“.
  • Įtraukite informaciją, rodančią jūsų žinias apie šią įmonę:

  Pavyzdžiui: „Ilgą laiką dirbdamas praktikuojančiu kardiologu, aš puikiai išmanau šiuos vaistus ir žinau, kad jūsų įmonė užima pirmaujančias pozicijas šiame sektoriuje“.


  Antroje pastraipoje trumpai aprašykite, kaip jūsų patirtis, įgūdžiai ir žinios gali būti naudingos potencialaus darbdavio įmonei. Jei turite sėkmingų savo darbo pavyzdžių - būtinai juos trumpai paminėkite, įvardijant savo žinias ir patirtį. Taip padės pelnyti darbdavio pasitikėjimą Jūsų gabumais bei Jumis kaip specialistu.

  Baigę laišką potencialiam darbdaviui, pabandykite užmegzti ryšį. Leiskite jiems žinoti, kur, kada ir kaip jus būtų galima pasiekti, inicijuokite dialogą.  

  Išvada:

  Motyvacinis laiškas turėtų būti trumpas, aiškios struktūros bei pagrįsti Jūsų susidomėjimą įsidarbinti šioje konkrečioje įmonėje. Laiškas neturėtų būti šabloniškas ir atkartoti, to kas jau yra įtraukta gyvenimo aprašyme - juk darbdavys motyvacinį laišką skaito, tikėdamasis sužinoti tai, ko nesužinojo iš Jūsų gyvenimo aprašymo! Nepamirškite, jog skaitantysis Jus kaip kandidatą įvertina per 7 sekundes ir prieš siųsdami motyvacinį laišką bei gyvenimo aprašymą sąžiningai atsakykite sau į klausimą - ar skyrę pusę minutės savo gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško peržiūrai galėtumėt įvardinti kodėl Jūs esate geriausias kandidatas?

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...