Darbo pokalbio etiketas
  Į straipsnių sąrašą

  Svarbios etiketo taisyklės, kurias reikia žinoti prieš einant į darbo pokalbį

  Svarbios etiketo taisyklės, kurias reikia žinoti prieš einant į darbo pokalbį

  Ar kada susimąstėte, kaip iš tikrųjų atrodote iš darbdavio perspektyvos? Ne, mes nebūtinai kalbame apie jūsų fizinę išvaizdą, labiau apie tai, kaip elgiatės, kokia Jūsų eisena ir kaip Jūsų elgesys sukuria įspūdį apie Jus. Darbo pokalbio metu galioja keletas neišsakytų taisyklių, tačiau ne visi jas žino.

  • Pasak sociologų, pirmąjį įspūdį susidarome per pirmąsias 17 sekundžių nuo to momento, kai įeiname į kambarį. Žinoma, reikėtų atsižvelgti į būsimo darbo pobūdį, tačiau yra bendrų reikalavimų, kalbant apie išvaizdą darbo pokalbio metu. Susitikimo metu rekomenduojama dėvėti pastelinės spalvos drabužius, nenaudoti per daug kvepalų arba geriau jų išvis nenaudoti, atkreipti dėmesį į nagus, rankas ir plaukus, pasirūpinti tvarkinga savo išvaizda.

  • Prieš eidami į darbo pokalbiui paskirtą kabinetą, nusivilkite lauko drabužius. Vietą drabužiams pasidėti paprastai galima rasti registratūroje arba galima tiesiog padėti koridoriuje ant kėdės. Taip pat visada galima paklausti administracijoje dirbančio asmens, kur galite palikti daiktus ar lietpaltį prieš susitikimą. Be to, pasirūpinkite burnos kvapu ir higiena, neatvykite į darbo pokalbį suprakaitavę. Rekomenduojama atvykti anksčiau, tam, kad nusiraminti.

  • Visada turėkite nešiojamąjį kompiuterį, knygą ar užrašinę, tuo atveju jei susitikimo tektų šiek tiek palaukti. Jei jau 10–15 minučių laukiate susitikimo pradžios, išsiimkite vieną iš šių daiktų – taip parodysite, kad jūs irgi esate užsiėmęs žmogus ir mokate išnaudoti laiką 100%.

  • Tuo atveju jei darbdavys, ar atsakingas darbuotojas ateina pasitikti Jūsų į laukiamąjį ir vedasi į susitikimo kambarį, pasistenkite išlaikyti normalų ėjimo tempą ir neatsilikite.

  • Susitikdami patraukite visus pašalinius daiktus į šoną ir pasveikinkite darbdavį bei pašnekovus, kreipdamiesi į juos statusu ar laipsniu (ponia, ponas, gydytojas) ir pavarde, jei žinote jos teisingą tarimą. (Jei nežinote tikslaus pavardės tarimo, prieš eidami į pokalbį būtinai išsiaiškinkite, tiesiog paklauskite administratorės, jei tokia yra, kaip ištarti tikslų pašnekovo vardą).

  • Nespauskite rankos pirmi. Darbdavys ar personalo atrankų specialistas, vedantis pokalbį, turėtų būti pirmieji, kurie ištiesia ranką paspaudimui. Tačiau jei darbdavys ištiesia ranką, ranką spausti turėtumėte tokia pat jėga, kaip ir pats darbdavys – nepersistenkite su rankos paspaudimu, tačiau ir nespauskite rankos pernelyg gležnai. Taip pat, tegul darbdavys nusprendžia, kada rankos paspaudimo „pakaks“.

  • Pirmą minutę pabandykite bent du kartus paminėti darbdavio vardą. Apskritai, visiems malonu išgirsti savo vardą ar pavardę, tačiau, žinoma, reikėtų atsižvelgti į amžiaus skirtumą ir statusą įmonėje.

  • Nerekomenduojama kalbėti be sustojimo ilgiau nei pusę minutės – visas darbo pokalbis turėtų vykti dialogo, o ne monologo principu. Kalbėkite aiškiai ir tvirtu balsu, jūsų atsakymai turėtų būti aiškūs, jei reikia, šypsokitės. Įtikinamai skambantis balsas kelia pasitikėjimą.

  • Kalbėkite glaustai ir aiškiai darbdavio pasirinkta tema, sekite save ir stenkitės nenukrypti nuo temos, nesistenkite pasirodyti pernelyg sąmojingas ar draugiškas, taip atkreipkite dėmesį į savo kalbėjimo toną ir manieras – per daug triukšmo ar tuščiažodžiavimas taip pat gali pasirodyti nepriimtina. Ir jokiu būdu nevertėtų nutraukti darbdavio ar personalo atrankos specialisto, vedančio darbo pokalbį.

  Visose situacijose mes rekomenduojame pirmiausia pažvelgti iš darbdavio perspektyvos – ar samdytumėte save, jei būtumėte darbdavys? Koks žmogus Jums padarytų gerą įspūdį? Visada svarbu išlikti sąmoningam bet kokioje situacijoje, pastebėti savo elgesį, mimikas, kalbėjimo toną, bet svarbiausia – būkite savimi, būkite atviri, pasitikintys savimi, įsitikinę savo pasiekimais ir įgūdžiais.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...