Darbo pokalbis
  Į straipsnių sąrašą

  Visa tiesa apie interviu, skirtus Jūsų streso lygiui patikrinti

  Visa tiesa apie interviu, skirtus Jūsų streso lygiui patikrinti

  Jeigu atrankos specialistas elgiasi keistai, o grubus klausimas – ne vienintelis nukrypimas nuo dalykinio bendravimo normų, galbūt tai yra daroma specialiai, siekiant patikrinti Jūsų psichologinį atsparumą stresui. Dažniau tai nutinka einant pareigas, kuriose dirbama įtemptomis sąlygomis: vadovaujant problemiškam kolektyvui, bendraujant su sunkiais klientais ir pan. Tokiu atveju darbdaviui svarbu matyti jūsų reakciją: jis daug pasakys, kaip Jūs elgsitės, jei gausite darbą.

  Įprastai streso pokalbius veda personalo specialistai, tačiau pastaruoju metu didelėse įmonėse pastebima tendencija, kad tai daro ir samdomi vadovai. Kokia to priežastis? Atsakymas paprastas – vadovas labiau pasinėręs į specifiką, kurioje kandidatas turi dirbti, išmano visas darbo subtilybes.

  Sunku tokius interviu suskirstyti į konkrečius tipus, tačiau galite apibūdinti populiariausius formatus:

  1. Aplinkos sąlygų pokyčiai

  2. Nukrypimas nuo pašnekovo elgesio ar bendravimo struktūros

  Pirmasis metodas yra populiariausias, nes jį daug lengviau įgyvendinti ir jo pagalba nustatyti, koks teisingas jūsų elgesys sudėtingose ​​situacijose. Konkrečių sąlygų įvairovę riboja tik pašnekovo vaizduotė, tačiau pagrindinė jo užduotis – pastatyti jus į nepatogią padėtį. Pavyzdžiui, pokalbio metu daroma ilga 4–5 minučių pauzė, kol pašnekovas pakaitomis žiūri į jūsų gyvenimo aprašymą ir į jus, kad išprovokuotų Jūsų reakciją.

  Taip pat dažnai galima išgirsti gana provokuojančių klausimų:

  • „Kodėl išvis čia atėjai?“

  • „Ar esate tikras, kad dėl savo profesionalumo galite tikėtis tokio didelio atlyginimo?“

  • „Ką esate pasiryžęs padaryti dėl šio darbo?“

  Svarbu gerai apgalvoti galutinį atsakymą, nes nuo jo gali priklausyti galutinis sprendimas dėl Jūsų kandidatūros.

  Antrasis interviu tipas yra įmantresnis ir ne visada įmanoma jį atpažinti nuo pirmųjų minučių. Taigi, pavyzdžiui, prieš atvykstant į biurą darbuotojas gali padėti jums sulūžusią kėdę, pamiršti užsisakyti bilietą, nurodyti netikslų biuro adresą, perplanuoti ar atšaukti susitikimą. Yra ir radikalesnių metodų – imituojant alpimą ar infarktą, ar kitą ekstremalią situaciją. Visa tai daroma siekiant patikrinti savo lankstumą, atsparumą stresui, įvertinti minčių eigą sprendžiant iškilusią problemą.

  Sunku pasakyti, kiek šis patikrinimo metodas yra tinkamas kandidatų atrankos požiūriu. Dažniausiai tokie patikrinimai neigiamai veikia darbdavio prekės ženklą ir verčia suabejoti įmonės darbuotojų kompetencija. Tačiau kai kurioms laisvoms darbo vietoms, be jokios abejonės, tokia žmonių atranka reikalinga norint kokybiškai atrinkti personalą, prisitaikantį prie bet kokių stresinių situacijų ir prisitaikantį prie besikeičiančių sąlygų.

  Rekomendacija:

  Norėdami pasiruošti pokalbiui dėl streso, turite iš anksto įvertinti, kiek laisvai darbo vietai, į kurią teikėte kandidatūrą, reikia šio patikrinimo formato. Jei suprantate, kad neišvengsite keblių klausimų ar situacijų, rekomenduojame perskaityti kitų žmonių atsiliepimus, pasiruošti keletui tokių atvejų ir patiems nuspręsti, ką daryti ir ką atsakyti nestandartinėse situacijose.

  Svarbu visada išlikti ramiems, blaiviai įvertinti situaciją ir laikytis „trijų NE“ taisyklės:

  • Negalite ignoruoti jokių keblių klausimų, tačiau galite ir neatsakyti iš karto, atidžiai apsvarstę visas galimas rizikas;

  • Nereikia nervintis ar teisintis, bet koks sprendimas ar atsakymas yra jūsų pasirinkimas, ir jis ne visada turi sutapti su pašnekovo nuomone;

  • Nesivelkite į ginčą ir nesipiktinkite. Ginčas ar pasipiktinimas niekada neparodys jūsų geriausios pusės jokiomis aplinkybėmis. Svarbu išlikti neutraliems, o bet kokius nesutarimus geriausia pasilaikyti savyje.

  Be šių dalykų, svarbu visada išlaikyti teigiamą požiūrį. Būkite nuoširdūs, bet taktiški ir nereaguokite į jokias pašnekovo provokacijas.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...